top of page

ČO JE ARTHUNT

duha este dlhsia.png

ARTHUNT je jedinečný projekt zdieľania umenia. Profesionálni i neprofesionálni umelci venujú svoje diela, ktoré sa schovajú na rôznych miestach, v centre vopred určeného mesta. Účastníci akcie majú možnosť na základe indícií dané diela nájsť a ponechať si ich celkom zadarmo.

Cieľom projektu je šíriť lokálne umenie a dostávať zapojených umelcov do povedomia širokej verejnosti.

PRÍBEH PROJEKTU

Príbeh ARTHUNTu sa začal v roku 2019, kedy vznikol ako milá iniciatíva pochádzajúca z kreatívnej mysle Ivety, zakladateľky tohto projektu. Išlo o to, aby spestrila Bratislavčanom aspoň jeden deň v roku tým, že si v centre mesta môžu nájsť kúsok jej tvorby.

 

V roku 2020 posunula túto myšlienku na vyšší level a umožnila aj ostatným umelcom zapojiť sa do projektu so svojimi dielami. Vznikol tak priestor na podporu a propagáciu umenia, kde umelci môžu ukázať svoj talent.

 

Práve v roku 2020, teda po prvom oficiálnom ročníku ARTHUNTu, sa projekt tešil veľkej priazni a zaslúženým pochvalám. Dnes je ARTHUNT už každoročnou tradíciou a vyhľadávanou akciou, ktorá láka ľudí do mesta nájsť si kúsok slovenského umenia.

IMG-3926 (1)_edited.jpg

Autor projektu

Iveta Ježeková, známa ako Ježek Art, je abstraktná maliarka z Bratislavy, ktorá sa aktívne venuje maľbe od roku 2016. V roku 2020 založila projekt ARTHUNT na podporu slovenských umelcov. Je lektorkou kurzov abstraktnej maľby a jej tvorba sa objavila v niekoľkých významných slovenských médiách.

@jezek.art

bottom of page